Оксана Стельмах: «ІТ-галузь — це завжди про новації, швидкість і гнучкість»

Співпраця ІТ-компанії Leobit з Національним університетом «Львівська політехніка» триває вже кілька років. За цей час втілено низку спільних проєктів. Зокрема, 2022 року на кафедрі інформаційних систем та мереж Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Львівської політехніки за кошти Leobit оновили навчальну лабораторію для студентів.

Директорка Leobit Оксана Стельмах розповідає, що компанія від часу заснування співпрацює з навчальними закладами, зокрема з Львівською політехнікою.

— Чому компанія Leobit вирішила допомагати Політехніці? Наскільки важливою є співпраця бізнесу й освіти?

— ІТ-галузь — це завжди про новації, швидкість і гнучкість. Тому сьогодні надзвичайно важливою є тісна співпраця ІТ-компаній з навчальними закладами. Це допоможе вдосконалити і трансформувати освітній процес для того, щоб забезпечувати ринок новими кваліфікованими фахівцями.

Ми в компанії Leobit впевнені, що університети мають надавати фундаментальну освіту, водночас ІТ-компанії можуть допомогти молоді набути практичних компетенцій. А Львівська політехніка — альма-матер для значної частини наших співробітників.

«Вкладення грошей в освіту — це інвестиції у майбутнє»

— Компанія Leobit посприяла у відкритті нової навчальної лабораторії для студентів кафедри інформаційних систем та мереж. Розкажіть про цей проєкт — як він виник, у чому полягала участь компанії?

— Створення сучасної лабораторії на базі кафедри інформаційних систем та мереж — це ідея, яку компанія Leobit прагнула реалізувати вже давно. На щастя, нам вдалося познайомитися зі завідувачем кафедри інформаційних систем та мереж Василем Литвином, який і допоміг втілити цей задум у життя. Оновлення приміщення, де тепер навчаються молоді таланти, потребувало значних коштів. Компанія здійснила ремонтно-відновлювальні роботи аудиторії й надала нові меблі. Ми переконані, що вкладення грошей в освіту — це інвестиції у майбутнє. Тому й вирішили долучитися до цього проєкту.

— Які ще проєкти були реалізовані у Львівській політехніці завдяки вашій компанії?

— Кооперація компанії Leobit із Львівською політехнікою триває вже кілька років. За цей час ми долучилися до ярмарків вакансій, технічних хакатонів. Наші співробітники розробили і провели навчання для студентів за програмами «Програмування мобільних додатків», «Web-технології» та «Web-дизайн». Студенти Політехніки проходили навчальну практику в компанії Leobit, а найкращі з них діставали можливість долучитися до команди.

«Попереду багато спільних проєктів Leobit і Політехніки, метою яких буде підготовка сильних спеціалістів»

— Говорячи про плани на майбутнє, які проєкти, пов’язані з Політехнікою, ви можете анонсувати?

— Попереду ще багато спільних проєктів Leobit і Національного університету «Львівська політехніка», метою яких буде підготовка сильних спеціалістів і створення комфортних умов для навчання та здобуття актуальних знань. Ми будемо й далі брати участь у ярмарках вакансій, хакатонах, олімпіадах і ділитися знаннями та практичним досвідом з молодими талантами.

Довідкова інформація. Компанія Leobit уже понад сім років розробляє інноваційні мобільні та вебзастосунки для міжнародних брендів, компаній зі списку Fortune 500 і стартапів із Кремнієвої долини. Leobit належить до найкращих .NET-компаній в Україні за рейтингом Clutch.co і визнана № 1 ІТ-працедавцем Львова у 2019–2020 роках згідно з опитуванням DOU.ua. Також компанія має статус золотого партнера Microsoft з компетенцією в розробленні застосунків. У львівському офісі Leobit працює понад 120 розробників та інших фахівців.

ЮРІЙ МАРТИНОВИЧ, ЦЕНТР КОМУНІКАЦІЙ НУЛП