Всеволод Білас: «Допомога має бути обов’язково спрямована на розвиток людини»

Для Всеволода Біласа — директора з корпоративних питань компанії IDS Ukraine, яка є провідним виробником та експертом із якості природних мінеральних вод і вже понад чверть століття успішно працює не лише на українському, а й на світовому ринку, Львівська політехніка — це місце, де він не просто здобув освіту, а сформувався як особистість, створив сім’ю і знайшов вірних друзів. Всеволод Омелянович переконаний, що наш університет дає молоді можливість опанувати добрий фах і розвинутися світоглядно.

Компанія IDS Ukraine, за підсумками 2022 року, стала благодійником року Львівської політехніки в категорії «юридична особа», пожертвувавши 1 мільйон гривень на проведення окремих реставраційних робіт в Актовій залі головного корпусу.

Представляючи себе, IDS Ukraine наголошує: «Ми об’єднали сильних гравців навколо ключових цінностей — це наші бренди та люди, тому сьогодні можемо пишатися своїми досягненнями. Яскравим свідченням нашого успіху є стабільний розвиток, постійне впровадження інновацій та прагнення не лише вдосконалюватися самим, а й розвивати ринок, підвищувати культуру споживання якісної природної мінеральної води серед українців».

Ключовим у діяльності компанії є турбота про споживача й екологію, а отже, про високу якість продукції: «Ми намагаємося бути на крок попереду, щоб наш покупець завжди був задоволений і вчасно отримував якісні інноваційні та трендові продукти».

Моршинський завод мінеральних вод «Оскар» зареєстрований у 1996-му. 
На рік раніше запущено перший його цех, площа якого становила 300 квадратних метрів, і встановлено лінію розливу мінеральної води, що випускала 300 пляшок за годину. У 2004 році відбулося об’єднання Моршинського заводу мінеральних вод «Оскар», компанії «Нова» та Миргородського заводу мінеральних вод. У результаті створено IDS Ukraine — найбільшу в Україні групу з потужною виробничою базою та власною дистрибуційною мережею, яка не має аналогів до сьогодні. Тож група стала лідером на українському ринку з виробництва й дистрибуції мінеральних та столових вод. Вже у 2010-му компанія IDS Ukraine інвестувала близько 4,6 мільйона євро в запуск сучасної лінії розливу води на Моршинському заводі мінеральних вод «Оскар» від провідного європейського виробника Krones (Німеччина), потужність якої — 30 тисяч ПЕТ-пляшок, місткістю 1,5 літра, за годину.

Важливо наголосити, що компанія не лише дбає про розвиток виробництва і якість продукції, а й долучається до збереження природи та популяризує здоровий спосіб життя. Спільно із Всесвітнім фондом природи (WWF) «Моршинська» започаткувала всеукраїнську програму «Разом за природу», яка популяризувала дбайливе ставлення до довкілля, збереження карпатських лісів і заохочувала висаджувати дерева, піклуючись про майбутні покоління. Також ініціювала масштабну національну кампанію «Моршинська Спорт — перше правило тренувань», щоб надихнути українців займатися спортом і дбати про своє здоров’я. Наступним кроком у популяризуванні здорового способу життя стали кампанія «Твоє тіло = твоє майбутнє» та проєкт «Природа твого тіла».

Окрему увагу в компанії надають екологічним питанням. Зокрема, у 2020 році завдяки зміні дизайну пляшки «Моршинської» та впровадженню інноваційних технологій вдалося не лише зробити пляшку більш ергономічною, а й на 15 відсотків зменшити використання пластику в її виробництві. Крім того, компанія популяризувала серед своїх споживачів культуру сортувати сміття. Продовжуючи ініціативи «Разом за природу», «Моршинська» разом із сервісом доставки води mywatershop.ua запустила проєкт «Зелена торба», який реалізовано в 60 містах України.

Нового змісту благодійництво компанії набуло з початком повномасштабної війни росії проти України. З перших днів IDS Ukraine спрямувала на допомогу Збройним силам України 10 мільйонів гривень. Крім того, залучивши більш як 40 благодійних фондів і волонтерських організацій, на понад 60 мільйонів гривень передала води українським військовим, територіальній обороні міст, лікарням, притулкам для внутрішньо переміщених осіб. Також компанія майже на 4 мільйони гривень закупила відповідну амуніцію, зокрема бронежилети. Спорядження передали не тільки співробітникам, які стали на захист України, а й іншим воїнам.

— Благодійність — надзвичайно важливе явище, яке свідчить про зріле суспільство. Найактивніше волонтерство та меценатство в Україні розвинулося у 2013–2014 роках, а від початку повномасштабної війни ми ще більше зросли в цьому.

Принципів соціально відповідального ведення бізнесу наша компанія дотримується фактично від часу створення. Ми популяризуємо їх і серед наших працівників.

Багато років допомагаємо дітям-сиротам, людям, які потребують допомоги, хворим, що борються з різними недугами. Особисто підтримую збереження й будівництво храмів, бо переконаний, що духовність, освіта, культура, медицина — це те, на чому базуватиметься наша країна. Зрозуміло, що після 24 лютого наша благодійність найбільше спрямована на допомогу українській армії. Зрештою, згідно з дослідженнями, впродовж усього цього часу понад 85 відсотків українців допомагають ЗСУ. І саме завдяки серед іншого такій згуртованості нашим військовим вдається успішно протистояти ворогові. Ми мусимо гуртуватися, щоб пройти цей складний час і вибороти перемогу, — наголошує Всеволод Білас.

Серед установ, які підтримує компанія, — КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна школа», Благодійний фонд «Надія», який діє в Моршині, Благодійний фонд «Запорука», що опікується онкохворими дітьми. Також IDS Ukraine долучається до різноманітних природоохоронних заходів, зокрема до висаджування дерев у Карпатах, допомагає ведмежому притулку. Крім того, компанія підтримує своїх працівників, які мобілізувалися до Збройних сил України, щоб обороняти свій народ.

— На сьогодні 146 наших працівників воюють у підрозділах ЗСУ. 
За ними зберігаємо робоче місце та зарплату, яку отримували. Ми стараємося, щоб люди почувалися тут, як у родині.

Тож усі, хто працює в компанії, знають, що не залишаться сам на сам зі своїми проблемами — їх є кому підтримати. 
Ми завжди збираємо добровільні пожертви на потреби тих працівників чи їхніх рідних, які проходять лікування, — додає мій співрозмовник.

Ділячись думками про благодійну діяльність, Всеволод Білас наголошує, що благодійництво — це те, що в душі. На його переконання, допомога завжди має бути комплексна.

— Спочатку людині потрібно допомогти стабілізуватися. Та поміж тим варто створити можливості, щоб ті, кому допомагаємо, не сприймали це як дармовизну, а прагнули розвиватися. Прикладом такого підходу для мене є Білл Ґейтс, мабуть, найбільший благодійник у світі. Він працює так, щоб його допомога давала потужний поштовх до розвитку не лише окремих осіб, а людства загалом. Ми, українці, сьогодні проходимо навіть не переоцінювання, а дооцінювання того, як живемо. Багато людей змогли переконатися, що в окремих сферах маємо вищі здобутки, ніж успішні європейські країни. Сподіваюся, що після перемоги зможемо це ще більше розвинути. Для мене визначальним також є те, що нині фактично кожен українець став благодійником — ворог не чекав такої згуртованості й готовності стати на захист своєї Батьківщини. Люди йдуть воювати, а навіть якщо не борються на полі бою, то в різний спосіб підтримують армію. Тому ми маємо добрі перспективи. Та навіть у час війни мусимо дбати про нашу освіту й медицину, — каже Всеволод Омелянович.

Всеволод Білас з особливою ностальгією згадує навчання у Львівській політехніці, з багатьма тодішніми одногрупниками підтримує зв’язок, знає про життя свого університету і вболіває за його розвиток.

  • Дата
    29.11.2023
  • Автор
    НАТАЛЯ ПАВЛИШИН, ЦЕНТР КОМУНІКАЦІЙ НУЛП